„Segíteni kell Ukrajnát, amíg az oroszok fel nem adják”
Sok emberéletbe fog kerülni, de a pacifizmus nem vezet békéhez Putyinnal szemben – figyelmeztet az egyik legbefolyásosabb német politikatudós, Herfried Münkler a Die Zeitnek adott interjúban.
Sok emberéletbe fog kerülni, de a pacifizmus nem vezet békéhez Putyinnal szemben – figyelmeztet az egyik legbefolyásosabb német politikatudós, Herfried Münkler a Die Zeitnek adott interjúban.
A Die Zeit szerzője szerint Donald Trump többet tett az európai védelmi és biztonsági szövetségért, mint az utóbbi 20 évben bárki. Ugyanez a logika működhet az amerikai elnök protekcionista gazdaságpolitikájával kapcsolatban is. A Spiegel eközben arról ír, hogy Európa két gázimperialista fogságában vergődik.
A híres nácivadász ma sem tud megbékélni azzal, hogy a magyar igazságszolgáltatás 2011-ben felmentette az újvidéki hideg napok egyik háborús bűnökkel vádolt résztvevőjét, Képíró Sándort, habár a budapesti látogatásnak köszönheti élete egyik legnagyobb élményét.
A magyar kormányfő Putyinnak segít, amikor szabotálja az uniós szankciókat, ám nem szabad megengedni, hogy elérje célját – írja a lap gazdasági rovatától Ingo Malcher, aki szégyentelennek, gátlástalannak és kíméletlennek nevezi a magyar politikust.
Az angol történész-politikai elemző Angela Merkel Freiheit, azaz Szabadság című önéletrajzának megjelenése alkalmából tárgyalja a volt német kancellár ellentmondásos politikai pályáját a Die Zeitban.
Gyakorlatilag vége a büntetőeljárásoknak a régi-új elnök ellen – nyilatkozta a Die Zeitnek Lawrence Douglas, a Massachusettsi Amherst Egyetem tanára, aki annak idején megjósolta, hogy Donald Trump puccsot kísérel meg hatalma megtartására.
A CEU volt rektora a saját bőrén érezte, mi is az az orbanizálódás, amikor az egyetemet elüldözték Budapestről, mégis úgy nyilatkozott a Die Zeitnek, hogy a két ország helyzetét nem lehet egy lapon említeni.
Senki se higgye, hogy Donald Trump megszelídül, ha újra bekerül a Fehér Házba, mondja a neves princetoni politológiaprofesszor a közelgő amerikai elnökválasztás apropóján készült interjúban a Die Zeitnek.
Az orosz sportági szövetségek úgy állítják be, hogy az olimpián a nyugati bojkott áldozatai lettek. Sok sportoló mégis szívesen ott lett volna Párizsban, ám a hatalom nem engedte – írja cikkében a Die Zeit orosz származású újságírója.
A német lap cikkének szerzője szerint Orbán Viktornak semmi sem kedvesebb, mint hogy bemutassa a középső ujját az Uniónak.
A Die Zeitnak nyilatkozó alkotó szerint Szlovákiában napirenden vannak a fenyegetések, az uszítások és a gyűlöletkampányok. Ez pedig megmérgezi a közéletet.
Orbán Viktor Magyarország miniszterelnökeként évek óta a tényleges súlyánál nagyobb szerepet tölt be Európában, írja Ulrich Ladurner szerkesztő-újságíró.
Hogy sikerül-e visszaváltoztatni igazi jogállammá a már részben illiberális államot, annak jelentősége messze túlmutat Lengyelországon, írja Jörg Lau, a német lap szerzője.
A háború új szakaszába lépett, írja a német lap elemzése.
A társadalom a választás után is megosztott marad. A Jog és Igazságosság azért veszített, mivel már nem tudta elhitetni, hogy jólétet és stabilitást teremt. Sok szavazópolgár hátat fordított neki, miután előzőleg éppen gazdasági megfontolásokból csapódott a párthoz, írja az Európai Külkapcsolati Tanács varsói irodájának vezetője.
A magyar miniszterelnök nem tud eleget tenni Brüsszel jogállami kívánalmainak, mert azzal saját hatalmának alapjait veszélyeztetné, azonban szüksége lenne az EU-s pénzekre, írja a német lap elemzésének szerzője.
"Új karriert akarsz? Hatalommal és kreatív szabadsággal járó állást keresel? Akkor autokrata leszel. Könnyebb, mint gondolnád." Michael Thumann, a Die Zeit moszkvai tudósítója különleges, ironikus írása.
Közeleg a lengyel választás, és ahogy Piotr Buras, az Európai Külkapcsolati Tanács varsói irodájának vezetője a Die Zeitben írja, szörnyű kampányra kell felkészülni, a lengyel kormány megkezdte az ellenzék megfélemlítését.
Fedir Sándor egy év alatt még egyetlen előadást sem hagyott ki, megmaradt pedagógusnak. Enélkül a lelke már rég összeomlott volna, mondja a német Die Zeitnak, és hozzáteszi, szerinte a hangulat rossz a katonák között, mert tudják, hogy a másik fél fölényben van, és mert ennyi hónap után egyszerűen belefáradtak.
Több terepen is zajlik a demokraták és a demokrácia ellenségeinek küzdelme. Magyarország esetében nem kizárt, hogy ez a csörte már eldőlt. A lengyeleknek esélyük van rá az idén, hogy világos jelzést küldjenek a demokráciának az urnáknál. Izrael ugyanakkor lejtőre került. Amerika önmagával birkózik. Brazíliában pedig még csak most indul be ez a küzdelem, írja a német lap elemzése.